Üretim Takip Sistemleri TAYSAD

Üretim takip sistemleri taysad, üretim bandında bulunan her makine için yapılan ve işin doğru zaman diliminde yapılıp yapılmadığını, ne kadar iş yapıldığını kaydeden bir sistemdir. Merkez bilgisayara aktaran bir cihaza bağlanmaktadır. Operatör kendisi için tanımlanmış elektronik çipli kartı ile cihaz sistemine girip personel ve makineler için üretim ve performans takibi yapar. Merkez bilgisayarda ise her cihazdan gelen veriler işlenerek hem üretim hem de ayrı ayrı bütün personel ve makineler kayıt altına alınır.  Böylece verimlilik düzeyleri takip edilmiş olur. Ayrıca istediğiniz zamanlarda bu kayıtları raporlayabilir ve çıktısını alabilirsiniz. Kayıtlar aylık, günlük ve saatlik olarak raporlanabilmektedir.

Merkez bilgisayarda yer alan performans bilgileri ve üretim adetleri istenilen noktalara yerleştirilen LED ya da LCD panel ile herkesin görmesini sağlamaktadır. Bilgilere istenildiğinde internet aracılığıyla ulaşılabilir. Üretim esnasında herhangi bir bekleme durumu olursa operatör cihaz üzerindeki ilgili tuşa basarak sistemin bekleme durumlarını takip etmesini sağlar. Böylece işin akış durumunu, geçen zamanı ve makinenin arızalandığı durumları kolayca raporlayabilir. Bu sistemde yurt dışında ya da şehir dışında olsanız dahi üretim bilgilerini akıllı telefonunuzla ya da bilgisayarınızla takip edebilirsiniz. Fabrika üretim makinelerinizi ve üretim planlarınızı düzenlemenizi sağlayan üretim takip sistemleri taysad ile istediğiniz her an verimlilik için gerekli olan raporlara anlık ulaşım sağlanır. Anlık olarak izlenen üretim planları raporlama işlemine tabi tutulur.

Verimlilik dışında arıza durumları ile ilgili raporlarda otomatik olarak hazırlanır ve uyarılar yapılır. Bunların dışında gelişen süreçler doğrultusunda sıkıntılı durumlar analiz ederek size bildirir. Üretim takip sistemleri taysad çalışan ya da duran makineler içinde kullanılabilmektedir. Sistem yoluyla israfın önüne geçilir. Maliyet analizlerinin doğru şekilde yapılması mümkün olur. İşgücüne ve zamanın doğru yönetilmesine fayda sağlamaktadır. Üretim takip sistemleri taysad ile üretim ve sevkiyat aşamalarında hatalar önlenir. Ayrıca raporlamanın yanı sıra denetleme ve ambar yönetimi gibi işlerde gerçekleştirilir. Sistem içerisindeki operasyonların tamamı emirler şeklinde sistem tarafından yönetilir ve uygulanır. Sistem emre göre miktar belirler ve üretim hattına besleme yapar.

Yorumlar

Yorum Yap