Scada TOSB

Scada Türkçe olarak danışma kontrol ve veri toplama sistemi olarak çevrilebilir. Bilgisayarlar gibi tüm haberleşme aletlerinden diğer aygıtlar üzerine denetlemelerin ve kontrol sistemlerin yapılması bu terim kullanım alanının açıklaması olacaktır. Bu alanda Scada Tosb çalışmalarımız ile her alanda firmanızın daha aktif ve güvenilir sistemlerinin olmasını sağlayabiliyoruz. Scada sistemlerini iki başlık altında incelemek mümkün olacaktır. Bunlardan biri elektrik-su ve doğalgaz gibi enerji sistemlerinde olmakta; ikincisi ise fabrika ve tesisler otomasyonları başlığı altında incelenebilmektedir. Artan iletişim teknolojileri ile bu alanlarda kullanılan cihazlarında maliyetleri düşmektedir. Bu da elektrik dağıtım alanında otomasyonların ekonomik ve teknik olarak sistemlerin takip edilebilirliğini sağlamaktadır. Bu sistemlerde artan teknolojik gelişmeler sistemin daha etkin ve hızlı bir şekilde takibini, kontrolünü sağlayacaktır.

Her alandaki üretim süreçlerinin gözetleyici ve veri toplama işlerini yapan sistemlerinin olması ile fabrikalardaki iş süreçlerinde de daha başarılı ve etkin kullanımlar ortaya çıkmaktadır. Fabrikanın üretim kontrolü ve takibi için Scada Tosb çalışmalarımız sunulmaktadır. Kurulacak sistemimiz ile planlı bir alt yapı çalışması elde edilebilir. Bu da gerekli sistemlerin entegre olarak ideal bir yapıya kavuşmasını sağlıyor. Özellikle endüstriyel tesislerde alt yapı yazılım görevlerinin üstlenilmesi ile fabrika içi ve dışındaki ağlara bağlanarak şirket içerisinde bütün katmanların uyum içerisinde çalışması sağlanabiliyor. Sisteminiz için doğru scada yazılımlarını seçebilmek için PLC cihazları ile kusursuz bir uyumun olması gereklidir. Yanlış seçilen bir yazılım ise kısa bir süre içerisinde çalışmalarınızı kısıtlamaya başlayacaktır. Bu da ilave modüller almanız gerektirecek ve güncellemeler ile sistemi yenilemeniz zorunlu olacaktır.

Bu alanda Scada Tosb yazılımlarımızın farklı işletim sistemleri ile uyumlu olduğunu görebilir ve özellikle sunucu sistemleri ile uyum sağlayabilecek çalışmalar yürütülmektedir. Haberleşme alanında Scada yazılımlarımız PLC’ler için çok önemli olacaktır. Bu nedenle farklı sürücülerin desteklenebilmesi de sağlanmaktadır. Sunduğumuz Scada yazılımları ieçrisinde OPC UA, OPC Xİ, HDA ve Da gibi desteklerde sunulmaktadır. Sadece ihtiyacınıza özel Scada yazılımları sunmuyoruz. Satış sonrasında da teknik destek çalışmalarımız ile sorunlarınızın çok hızlı bir şekilde çözülmesini de sağlıyoruz.

Yorumlar

Yorum Yap