Proses Otomasyonu GOSB

Yazılım alanında oldukça profesyonel ve kaliteli çalışmaları bulunan firmamız Proses otomasyonu Gosb hizmetlerimizle de her alanda sorunsuz çalışmalar yürütmekteyiz. Proses Otomasyon çalışmalarımızda ise firmanızın tasarruf yapması sağlanmaktadır. Bu şekilde zarar oluşmasının önüne geçilmekte ve piyasadaki ekonomik dalgalanmalar içerisinde bu sistemlere oldukça talep artmaktadır. Bu sistemlerde basit düzenleyici işlevleri ile kapasitelerin artırılması söz konusu olmaktadır. Sistemlerin avantajları arasında firmanın idare edilen bir tesis olmaktak çıkılarak, üretim aşamasında iş kararlarınızı destekler. Hem operasyonlarınızı, hem de tesisinizi geleceğe hazırlamaktadır.

Genel olarak otomasyon yapılan işin insan ve makine arasında paylaşılmasına denilmektedir. Bu nedenle işin paylaşım düzeni de otomasyon düzeyini belirleyecektir. Bu sistemler içerisinde pek çok alt bölüm bulunuyor. Bunlardan biri de Proses otomasyonu olmaktadır. Makine otomasyonu ile çok fazla birbirine benzeyen bu kullanımlardan oluşmaktadır. Buna göre iki sistemde de ortak kullanılan programlar ve makinalar yer alıyor. Firmamız Proses otomasyonu Gosb hizmetleri ile firmanızın üretim aşamasında kontrol etmesini ve takip etmesini kolaylaştıran yazılımlar hazırlamaktadır. Ancak bunun dışında üretim aşamasında toplanan verilerin geriye dönük olarak değerlendirilmesi de mümkün olmaktadır. Toplanan bu verilerin istatiksel amaçlar için kullanılması ile sistem amacına ulaşan kullanımlar ortaya çıkarmaktadır. Hazırlanan bu sistemleri dört bölüme ayırmak mümkün olmaktadır. Bu bölümler takip, kontrol, kayıt ve istatistik şeklinde ilerlemektedir.

Kömürden ve buhardan elektrik üreten bir firmayı baz alırsak,  dönüştürülen enerjilerin kendi tesislerinizde elektrik enerjisi olarak kullanıldığını varsayabiliriz. Bu durumda tesisin ana elamanları kömür besleme ünitesi olacaktır. Bunun yanında kömür yakma ünitesi, su besleme sistemi ve yük atma sistemi gibi pek çok kısımda bulunabilir. Her sistem için ayrı bir otomasyon sistemi gerekli olacaktır. Takip, kontrol ve kayıt aşamalarında hazırlanan bu sistemler birbirleri ile entegre olarak çalıştıklarında üretim aşamasında çok daha sağlam veriler elde edebilirsiniz. Bu alanda Proses otomasyonu Gosb hizmetlerimiz ile çalışmalarınızı çok pratik bir şekilde takip edebilir ve karmaşık bir şekilde görülen sistemleri birbiri ile entegre ederek çok daha başarılı, verimli ve sonuç odaklı çalışmalar ortaya çıkarabilirsiniz.

 

Yorumlar

Yorum Yap