Proses İzleme GOSB

İşletmelerin veya daha genel açıdan bakmak gerekirse, üretim yapan küçük büyük firmaların verimlilik takibi yapılması fayda sağlamaktadır. Belirli bir iş veya görevlerin yerine getirilmesi için ayrılan süre zarfının gözetim altına alınması ve sonuçların takip altında olması kapsamlı bir proses izleme GOSB olarak belirtilmektedir. Daha çok kar – zarar unsurlarının gidişatını ölçmeye yarayan sistem, farklı alanlarda takip amaçlı kullanılabilmektedir. Söz gelimi yeni kurulan bir firma, üretime başladığı gün itibari ile kapsamlı bir proses izleme kontrolüne alınarak 6 aylık bir süre zarfında incelenebilmektedir. Bu süre sonunda elde edilmek istenen hedefe ulaşılmış mı, bu hedef sınırı aşılmış mı, hedefe yaklaşılmamış mı veya hesapta olmayan ne tür sorunlar gün yüzüne çıkmış ve nasıl avantajlar ile karşılaşılmış gibi sonuçlara ulaşılmaktadır.

Firmaların veya işletmelerin vizyonu ve misyonu çerçevesinde amaçladığı hedeflerine ulaşmasına faydalı olan sistem, en çok da sistemli bir yükselişe ulaşma konusunda etkin rol oynamaktadır. Doğru adımlar ile doğru sistemlerin kullanılması, sağlam temellere dayalı bir kazanç sisteminin oluşturulmasına yardımcı olmaktadır. Süreç olarak da kullanılan proses izleme GOSB içerisinde aktif bir kullanım imkanına kavuşmaktadır. Prensipler, kalite standardı, hedeften taviz vermeme ve hedefe emin adımlar ile erişme konusunda etkin bulunmaktadır. Markalarda da, işletmelerde de en önemli olan özgün üretim ve doğru bir gidişata sahip olmak olarak belirtilmektedir.

Öncelikle kurum içinde personellerinin seçimi ve yapılan görevlerin kontrolü sağlanması gerekliliği önemli olmaktadır. Bu durumda üretim ve vurgu yapılan kaliteli üretimin altı çizilmektedir. Kendine bir yol çizen yetkililer, bu yolda sistemli bir şekilde hareket ederek yol almaktadır. Bu hareketliliği ve geçen süreci proses izleme GOSB ile kontrol altına almaktadır. Sonuçlar incelenerek istenilen ya da arzu edilen hedef ne oranda gerçekleşmiş analiz edilmektedir. Bu doğrultuda elde edilen kazançlar öğrenildiği gibi eksikler ve hatalar da gün yüzüne çıkmaktadır. Böylece başarılar, kazançlar, kayıplar ve hatalar gözden geçirilerek revize edilmektedir. Bir açıdan hatalar ayıklanmakta ve işletme pürüzsüz bir kıvama gelinceye kadar sıkı bir çalışma sergilenmektedir. Web sayfamızın iletişim bölümünden bize ulaşabilirsiniz.

Yorumlar

Yorum Yap