PLC Uygulamaları TOSB

Endüstriyel uygulamalar günden güne çok daha önemli bir hal alıyor. Ve bu alanda firmaların teknolojinin endüstri ile buluşması otomatik hale gelen üretim, kontrol ve takip aşamaları ortaya çıkarıyor. Bu nedenle Plc uygulamaları Tosb çalışmalarımız her geçen gün çok daha fazla önem kazanmaktadır. PLC programlanabilir kontrol cihazı olarak ifade edilebilir. Mikro işlemci bir tabana sahip olan bu sistem algılayıcılardan aldıkları bilgileri kendi hafızasına almakta ve program yapısına göre işlemektedir. Daha çok sanayi alanında karşılaşılan bu sistemlerde üretim kısımlarında kullanılan cihazların otomasyonlarla entegre edilmesidir. Günlük olarak kullandığımız bilgisayarlardan çok daha farklı olan bu cihazlar, sıcaklık farklarına dayanabilir; mekanik darbelere karşı korunaklıdır; elektriksel gürültülere karşı özel olarak tasarlanmıştır.

Firmamız Plc uygulamaları Tosb için üretimler yapmakta ve bu şekilde yüklenen işletim sistemleri de değişmektedir. PLC cihazları 4 ana sistemden oluşmaktadır. Bunlardan ilki merkezi işlem birimi olmaktadır. CPU olarak bilinen bu kısımda mantıksal işlemler gerçekleşmekte, sayıcı, zamanlayıcı görevleri kullanılmaktadır. İkinci kısmı ise bellek birimi olmaktadır. Silinip tekrar yazılabilen bu bellekler dışında giriş birimi de bulunmaktadır. Sensör algılayıcıları olarak tanımlanabilen basınç, sıcaklık, yakınlık ve kumanda özellikleri bulunmaktadır. Son kısım ise çıkış birimi olmaktadır. Sistem içerisinde hesaplanan çıkış değerleri mantıksal gerilim voltajını sistem içerisinde yer alan elemanları elektriksel büyüklüklere dönüştürmektedir.

Algılayıcılar ve aktüatörler giriş ve çıkış birimlerine aktarılmaktadır. Merkezi işlem birimi bu verileri toplamakta ve PLC Uygulamaları çalıştırılmaktadır. Bu alanda Plc uygulamaları Tosb çalışmalarımız ile basit uygulamalarda yapılabilmekte, çok daha karmaşık düzeyde geniş projeler içerisinde de yer almaktadır. Günlük yaşamamızda da bu uygulamaları pek çok alanda görebilirsiniz. Hemen hemen her alanda günlük gerekliliklere göre tasarlanan bu sistemler ile endüstriyel alanda çok önemli avantajlar elde edebilirsiniz. Firmamız ihtiyaç ve gereksinimlerinize özel çalışmalar hazırlanmaktadır. Yeni donanım eklemelerinin yapılabilmesi oldukça kolay olmakta ve rahatlıkla güncellenmektedir. Analog verilerin işlenmesi ile üretim sistemlerinizde otomatikleşen sistemler veriminizi artıracaktır. Verimli çalışma sistemleri ile hedeflediğiniz cirolara çok daha hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Web sayfamızın iletişim bölümünden bize ulaşabilirsiniz.

Yorumlar

Yorum Yap