Otomasyon Sistemleri Kurulumu TOSB

Süregelen bir sektörde yapılan çalışmaların insan ve makine arasında paylaşım yapılması sistemine otomasyon adı verilmektedir. Buradan da anlaşılacağı gibi otomasyon sistemleri kurulumu TOSB önde gelen bir hizmet sunmaktadır. Teknolojik cihazların insan sırtına yüklenmiş iş gücünü hafifletmektedir. Her ne kadar hızla gelişen ve yaygınlaşan bir yapıya sahip olsa da, henüz tam anlamı ile makineleşme yaşanmamaktadır. Bu açıdan daha çok insan gücünün kullanılmasına yarı otomasyon, daha çok makine gücünden faydalanılmasına ise tam otomasyon denilmektedir. Uzun vadeli yatırım olarak görülen otomasyon kurulumlarının avantajı oldukça yüksek oranlarda seyretmektedir. Belirli düzenin kurulması ile rakamlarda ciddi artışlar gözlenmektedir.

Genel olarak firmaların ilk kurulumlarında yüksek maliyete sahip olduğu belirtilebilmektedir. Ancak bir inceleme yapılması ve ana hatları ile kar, zarar hesaplamasının gözden geçirilmesi bu sistemin farkını açıkça ortaya koymaktadır. Sürekli olarak artan bir sayıya sahip olan otomasyon sistemleri kurulumu TOSB bu artışın hakkını vermektedir. İlk kurulum aşamasında biraz pahalı gelmesi bazı işletmelerin uzaklaşmasına neden olabilmektedir. Ancak; bilinmesi gereken, kaz gelecek yerden tavuğun esirgenmemesi olmaktadır. Kısa sürede oturmuş bir sisteme sahip olmak ve aynı zamanda kalite artışının gerçekleşmesi etkili bir kazanç şeklini meydana getirmektedir. Bir firma veya işletmenin de kazancını arttırmak en temel hedefi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Kalite standartlarına uyum sağlayan gelişmenin yaşanması, müşteri potansiyelini ve verimliliği arttırmaktadır. Verimliliğin artması, müşteri memnuniyetini yükseltmektedir. Dolayısı ile otomasyon sistemleri kurulumu TOSB ile uzun soluklu yatırımlar yapılmakta ve kısa sürede kendini amorti ederek yüksek kazançlı bir sisteme dönüşmektedir. Daha az insan gücü ile daha fazla çalışma potansiyeli ortaya çıkmaktadır. Aynı zamanda çalışan personelleri kapsamında bir dezavantaj olabilmektedir. O da daha az çalışana ihtiyaç duyması olmaktadır. Bunun haricinde ise kalite kapsamında üst sıralarda yerini sağlamlaştıran, sürekli artan bir gelir ve kar marjına sahip işletmeler mevcut olmaktadır. Müşteri memnuniyetinin sağlanması açısından gerekli tüm koşullar yerine getirilmekte ve olması gerekenden fazlası yapılabilmektedir. Müşterilerine geniş bir yelpaze sunduğu gibi esnek alış veriş sistemleri de sunmaktadır. Web sayfamızın iletişim bölümünden bize ulaşabilirsiniz.

Yorumlar

Yorum Yap