IOT TOSB

Nesnelerin interneti olarak ta bilinen IOT, hemen hemen her alanda birbirine bağlanma sağlıyor. Akıllandırma amacı taşıyan bu sistem bireysel olarak günlük alanda son kullanıcıya konfor sağlamaktadır. Endüstriyel alanda ise IOT Tosb çalışmalarımız ile sistemlerinizin birbirine entegre olması çalışma sistemlerinizde çok büyük avantajlar elde etmenizi sağlayabiliyor. Yeni dijital üretim teknolojileri ile tasarımların yenilenmesi oldukça kolay olmaktadır. Bu nedenle bu teknolojinin günümüzde bir dönüşüm teknolojisi olarak bilinmesini sağlayabilirsiniz. Tedarik zinciri kapsamında bu teknolojiyi değerlendirecek olursak internetin endüstriyel otomasyon olarak değerlendirildiğinde görebilirsiniz. Bunların yanında sağlık, ev otomasyonu, bina, ulaşım ve kamu hizmetleri kapsamında da kullanılan bu sistemler yeni dönemlerin en verimli çalışmalarını oluşturmaktadır.

Akıllı cihazlar internet kullanarak birbirine bağlanmaktadır. Bu da verilerin kontrol edilmesini sağlıyor. Uygulama aşamasında ise istenilen şekilde yürümesinde etkili bir kullanım haline geliyor. Yapılan araştırmalara göre 2020 yılına kadar internete bağlı olan 26 milyar cihaz olması bekleniyor. Bu nedenle de IOT Tosb çalışmalarımızın kullanım alanı oldukça genişleyecek ve her alanda avantaj sağlayacaktır. Hem bireysel, hem de sanayi ve endüstri alanında bu sistemin etki alanı oldukça geniş olacaktır. Buna göre teknolojiye ait ürünler ve uygulama alanları olarak ayrılabilir. Akıllı cihazlar, akıllık evler, akıllı ortamlar hatta akıllı şehirlerin kurulması gündemde olmaktadır. Ev ve bina otomasyonlarında düşünüldüğünde ise konfor ve güvenlik sağlamak amacı ile binalarda yer alan mekanik sistemler kontrol edilebilir.

Bina otomasyonlarında ortama adapte olabilen akıllı aydınlatmalara yer verilebilir, akıllı cihazların yönetimi sağlanabilir, gözetim- alarm sistemleri yönlendirilebilir, video, ses sistemi gibi eğlence yönetimi sağlanabilir. Bu alanda IOT Tosb çalışmalarımızda endüstriyel alanda düşündüğünüzde gerçek zamanlı olarak izleme sağlanabilecek ve bu süreçlerin kontrolünü de çalışmalarımız sayesinde yapabileceksiniz. İnternet ya da özel iletişim kaynakları sayesinde akıllı makineler, denetleyiciler, sensörler görevlendirebilirsiniz. Yüksek hassasiyeti bulunan otomasyonlar elde edebilir ve kontrollerini yaparak yüksek bir güvenlik sağlayabilirsiniz. Güvenilirliğin en üst düzeye çıktığı endüstriyel otomasyon sistemlerimizde IOT teknolojisi çok daha verimli bir çalışma süreci ortaya çıkaracaktır. Bu şekilde yönetim aşamasında işleriniz daha kolaylaşacak ve analizler yaparken çok daha başarılı adımlar atabileceksiniz.

Yorumlar

Yorum Yap