IOT GOSB

Internet ortamındaki diğer cihazlarla iletişim halinde bulunması ve aklınıza gelebilecek her nesnenin bir şekilde internete ulaşmasına IOT denilmektedir. Günümüzde artan iletişim olanakları ile birlikte hemen hemen her cihaz birbiri ile iletişime geçebiliyor. Bu kullanımlara da IOT GOSB denilmektedir. Her geçen gün artan akıllı ev ve şehir projeleri ile insanların yaşamlarında çok önemli konfor detayları ortaya çıkmaya başladı. Artık eve gitmeden klimanızı ayarlayabilir ve diğer beyaz eşyalarınızı kontrol edebiliyorsunuz. Çeşitli yazılımlarla kurulan bu sistemler ile kontrol alanında her cihaz tek bir komutunuza bağlanabiliyor. Elektronik cihazlar doğrudan kablosuz ağlara bağlanıyor ve sonrasında çok basit bir şekilde kontrol edilebiliyor.

Bu alanda IOT GOSB yazılımlarını güzel kılan pek kullanım bulunuyor. Hazırlanan yazılımlarla sabah alarmınız çaldığında mutfaktaki çayınız demlenmeye başlayabilir. Ya da eve ulaşamadan önce evinizin ısısını ayarlayabilirsiniz. Sistem son kullanıcıya hitap etmekte, bu nedenle de çok pratik kullanımlar oluşturmaktadır. Daha geniş düşünecek olursak reklam firmaları bu yazılımlar sayesinde şehrin en yoğun bölgesini belirleyebilir. İnsanların hangi bölgede en çok vakit geçirdiği hakkında detaylı bilgiler elde edilebilir. Bu şekilde çok daha sağlam temellerde veriler elde edilebilir. Birkaç yıl içerisinde bu teknolojinin çok daha yaygın olarak kullanılması bekleniyor. Akıllı şehirler için Avrupa’da örnek projeler belirlenmiş durumdadır. Çok yakın bir zamanda bu teknolojilerin cep telefonlarımız, mp3 çalarlarımız kadar popüler olacağını söylemek mümkün olabilir.

Ülkemizde de bu projeler için Gebze Organize Sanayi Bölgesi kurulmuş ve bu alanda çalışmalar yürütülmektedir. Bünyesinde teknopark oluşturmuş olmakta ve çalışmalar bu alanda yoğunlaşmış olmaktadır. Firmamızda bu alanda çalışmalarını sürdürmekte ve ileri teknoloji yazılım projeleri ile yatırımcılara destek vermektedir. Bu alanda IOT GOSB yazılımları için profesyonel ekip elemanlarımız ile çalışmalarımızı yürütmekteyiz. Akıllı sistemlerin genişletilmesinde teknoloji ekibimiz ile kaliteli ve çok yönlü çalışmalar bulunmaktadır. Dünyanın yeni yeni tanımaya başladığı bu sistemin, çok yakın bir zaman içerisinde dünya geneline dağılması söz konusu olmaktadır. Yazılım destekleri ile sağlanan bu akıllı iletişim imkanları ile yaşamlarımızın çok daha konforlu olması söz konusu olacaktır.

Yorumlar

Yorum Yap