İOT Gebze

Hayatlarımızı her anlamıyla değiştiren akıllı donanımlar, telefonlar, tabletler ve eskisinden çok daha hızlı ve erişimi kolay internet maliyetleri ile yepyeni bir kavram olan nesnelerin interneti ile tanışalım. Bu yeni kavram normal hayatta ve iş hayatında büyük bir evrime yol açmaktadır. Pek çok akıllı sistem bu yeni teknoloji üzerinden kurulmaktadır. İOT Gebze “Nesnelerin interneti” internete bağlı cihaz ya da makinelerin internet üzerinden birbirleriyle veri alışverişi yapabilmesi anlamını taşımaktadır. Günlük hayatta kullandığımız nesneler, teknolojinin gelişimi ve entegre kullanılan pek çok iletişim ağı ile beraber daha da akıllanarak birbirleriyle iletişim kurarak hayatımıza bir çok kolaylıklar getirmektedir. Ve ilerleyen günlerde ve senelerde şu an hayal dahi edemeyeceğimiz noktalara geleceği aşikardır.

Yaşantımızı kolaylaştırarak, daha verimli ve etkili yaşamamıza yardımcı olacak olan İOT Gebze (nesnelerin interneti), insanların yaşam şekillerini değiştirmektedir. Üretimden eğitime, tarımdan otomotive, gıda sektöründen perakendeciliğe kadar tüm sektörleri etkisi altına alacaktır. Sistemin basit şeklini, kendi ihtiyaçlarını üzerlerindeki internet bağlantıları aracılığıyla sipariş eden lazer yazıcılar ile HP öncülük etmiştir. Tonerleri belirli seviye altına indiği anda sistem otomatik olarak anlaşmalı tedarikçilerine mail yoluyla siparişini geçmektedir. Bu da iş gücü ve zaman kaybını önlemektedir. Birbirleriyle haberleşen cihazların sayısı önümüzdeki yıllarda çok büyük rakamları bulacaktır. Akıllı sistemler ile tanışanlar daha sonra bu ürünlerin birbirlerine bağlanmasıyla hem kendi hayatlarını hem de çevrelerinin yaşamlarını kolaylaştırıp daha rahat ve hızlı bir yaşamın oluşumuna katkı sağlayacaktır. Biz insanların hayat kalitesini arttırmak için, birbiri ile irtibat kurabilen nesneler tasarlayıp yaşam kalitenizin artmasını sağlıyoruz. Güvenli, esnek bir altyapı ile yönetimi basit, var olan nesnelerinizi, sisteme entegre ederek, yeni nesil mobil ve uygulamalarımızla zenginleştirerek, toplanan verilerin incelemenizi de sağlayarak hayat kalitenizin artmasını sağlıyoruz.

İOT Gebze ile yeni teknolojinin sürece katkılarını keşfedin. Yazılım ile entegre olarak çalışan donanımlar gerek otomasyon gerekse küçük sistemlerde çok rahat kullanılabilmektedir. Bu süreçte herhangi bir donanımın durma, çalışma, ihtiyaçları ve bakım zamanları gibi bilgiler otomatik olarak raporlanabilir. Tüm ortamlara ait, ısı, nem, oksijen miktarı gibi parametreler, sensör teknolojileri ile uzaktan izlenebilir. Aynı zamanda donanımlarınızın veya araçlarınızın konumlarını online olarak izleyebilir, hareket, pozisyon ve izinsiz taşınma durumlarından da haberdar olabilirsiniz. Makinelerinizin çalışma performansını uzaktan izleyip, performans düşüklüğünü önleyici tedbirler alabilir, bakımlar uygulayabilir, yazılım güncellemelerini yapabilirsiniz. Lojistik süreçlerinizi kontrol altında tutarak verimliliğini arttırabilirsiniz.

Yorumlar

Yorum Yap