Hotel Web Sitesi

Hotel Web Sitesi – Link House 

Kaplıcaların, otellerin, dinlenme tesislerinin, tatil köylerinin ve turistik tesislerin internet adreslerinin en belirgin özelliği, hedef olarak gördüğü kitlenin çok uzaklarda olmasından ibarettir. Bununla beraber hedeflenmiş olan bu kitle; teknoloji alanında yaşanan gelişmelerden yararlanarak istenilen bilgiye sadece bir tık kadar yakın olmaktır. Yani oteller ve diğer tesisler gereken bilgileri web adresleri içerisinde yer vermekle yükümlü durumdadırlar. Hotel web sitesinin tasarımlarını da bu doğrultuda yapmalıdırlar. Kişiler, gidecekleri mekan ve konakladığı tesisler konusunda gereken bilgilere gerek duymaktadır. Fakat bu turizm sektöründe yer alan en büyük hata, internet ortamında gerekli ve yeterli bilgiye ulaşılmamasından ibarettir.

Peki, bir turistik tesisin ya da bir otelin internet adresinin nasıl olması gerekir? İlk olarak doğru ve açıklayıcı bilgiye sahip olması gerekir. Tatil planlarını yapan aileler için otelin fiyat kıstasları ve bütçesi son derece büyük önem taşımaktadır. Otel binası ya da binalarının inşa edildiği yılı belirtilen tarihçe, işyeri sahibi, aşçı, yönetici, temizlikçi ya da barmen gibi bütün çalışanların mesleki yetenekleri ve özgeçmişi konusunda açıklayıcı bilgileri belirtmek önemlidir. Hotel web sitesinin daha ideal bir şekilde olması elbette ki müşterilerin de ilgisini çekecektir. Otele ait web adresinde otelin bütün bölümleri, hem dışarıdan hem de içeriden çekilmiş video ve fotoğraflar, tanıtıcı ve açıklayıcı bilgilerin de yer alması gerektiği unutulmamalıdır. Bu sayede son derece etkileyici bir tanıtım yapılmış olacaktır.

Otelin her bir bölümünün, diğer otellerin bölümlerinden üstün yönlerini ve farklarını belirtmek de önem taşımaktadır. Örnek olarak, otellerin restoran kısmında müşterilerin beğendiği yemeklerden bazılarının, bar kısmında beğenilen kokteyl tarifi gibi detaylar da paylaşılabilir. Otellerde çocuklar, engelliler ve yaşlılar için sunulan ek hizmetler de kesinlikle otellerin web adresinde mevcut olmalıdır. Hotel web sitesi içerisinde yer alan bu detayların müşteriler için önemi son derece büyüktür. Turistik tesislerin internet adresinin de etkileşimli niteliklere sahip olması gerekir. ziyaretçilerin sorularını sorabileceği, bilgi alabileceği, mesaj ve iletişim bölümü kesinlikle bulunmalıdır. Ziyaretçilerin evlerine döndüğü zaman otel çalışanları, otel ve sunulan hizmetlerden memnun kalıp kalmadığını ifade eden yorum bölümlerinin de bulunması gerekmektedir.

Hotel web sitesi konusunda daha fazla bilgi için bizim ile iletişime geçebilirsiniz.

Yorumlar

Yorum Yap