Gebze’de CRM Firması

Gebze’de CRM Firması Konusunda; Crm, Customer Relationship Management ifadesinin kısaltılmış şeklidir. Türkçe karşılığı ise, müşteri ilişkileri yönetimi anlamında kullanılır. Yani, müşteriyi tanımak, müşterilerin gereksinimlerini tanımlamak, ihtiyaçlara göre hizmetler ve ürünler geliştirmek ve bu bilginin organizasyon içerisinde paylaşılması olarak tanımlanmaktadır. Bu geçmiş günlerde de yapılan bir organizasyondu. Fakat artık günümüzde bilgiye ulaşmak teknoloji aracılığı ile çok daha pratik oluyor. O bilgiyi işleyerek, ihtiyaca göre ürün geliştirmek oldukça mümkündür. Gebze’de crm firması olarak çok hedef kitleye yönelik olarak birebir pazarlama gereksinimi günümüzde meydana geldiği için bunu özgün bir şekilde üretebilecek teknoloji mevcuttur.

Gebze’de CRM Firması

Diğer bir anlam olarak CRM, “Doğru mal ya da hizmeti, doğru hedef kitleye, doğru zamanlama yapılarak ve en uygun olabilecek ücrette, doğru bir biçimde verebilmektir.” Biçiminde de tanımı yapılabilir. Bu yapılan tanımda dikkate alınması gereken kelime “doğru” kelimesidir. Klasik anlayışta yer alan, en düşük maliyet, en çok müşteri, her iletişim noktası, vb. durumlar yerine “doğru” ifadesi kullanılmıştır. Gebze’de crm firması müşterilerimiz ile devam ettirdiğimiz ilişkiyi sürekli geliştirmek, yeni müşteriler bulmak ve bütün müşterilerimizin güvenini tam olarak kazanmış olmaktayız. Ayrıca CRM uygulamaları, çağrı merkezleri gibi günümüzde çok sık kullanılan hizmet alanlarında da başarıyla uygulanmaktadır.

Gebze’de crm firması Pazar alanında meydana gelen rekabeti de göz önünde bulundurarak mutlu müşteriler oluşturma, müşteri taleplerini takip etme, bütün iş boyunca müşteri memnuniyetine göre kendini sürekli ilerletmektedir. Gerçekten yeni müşteri oluşturmanın maliyetleri düşünüldüğünde, satış pazarlamasında müşteri analizi yaparak ilerletmek mümkün olmayan bir durumdur. CRM hizmeti ise, hayatın normal seyri içinde işletmenin müşteri bilgileri üzerinden, planlama ve hareket edip, uygulamaya koyma kabiliyetidir. Şüphesiz ki bütün bu gelişmelerin sağladığı küreselleşme özellikle de iş dünyasında köklü yeniliklere sebep oldu. Ürün odaklı çalışan firmaların neredeyse hepsi mevcut işlerinin yönünü değiştirerek müşteri odaklı yapıya çevirmek zorunda kaldı. Bu değişimin en temel sebebinin, tamamen kitlesel pazarlamadan bireysel pazarlamaya çeviren firmalar olduğu söylemek yanlış bir ifade değildir. Üretim maliyetleri belli sayılara ulaşınca, rekabette öne geçme yöntemi olarak satış ve pazarlama kanallarının daha verimli olarak çalıştırılması gerekmektedir.

Yorumlar

Yorum Yap