Endüstriyel Otomasyon TAYSAD

İnsanlık tarihinin başlamasından bu zamana kadar geçen süre zarflarında sürekli artan bir yenilik hareketi gözlenmektedir. Yeni ürünler, yeni cihazlar ve kullanım alanlarında artan fonksiyonlara tanıklık edilmektedir. Makine ve insan arasında yapılacak işin paylaştırılmasına otomasyon sistemleri adı verilmektedir. Sektörler arası kullanım farklılığından doğan endüstriyel otomasyon TAYSAD iş gücü için oldukça elverişli bir ortam olanağı sunmaktadır. Sanayi alanında yaşanan gelişmeler ve verimliliği arttıran çözüm önerileri olarak karşımıza çıkmaktadır. Elektronik, mekanik ve bilgisayar tabanlı sistemlerin kullanılarak imalatın gerçekleştirilmesi ve bu çizgiden şaşamadan yine kontrolü de elinde bulunduran sistemler otomasyon sistemlerini ifade etmektedir. Fiziki çalışmalarda olduğu gibi zihinsel gücün de makineleşme ile gerçekleştirildiği inkâr edilemez bir gerçeklik oluşturmaktadır.

Kullanım alanına bakıldığında geniş bir kullanım alanına sahip olduğu görülmektedir. Başlıca kullanım alanları; iş yerlerinde olmazsa olmaz bilgisayar ve yazıcılar, kişisel ve iş amaçlı cep telefonları, sağlık uygulamaları ve sağlık alanında kullanılan cihazlar endüstriyel otomasyon TAYSAD yoğun kullanım alanını oluşturmaktadır. Diğer alanlara bakıldığında ise; Taşıtlar, internetin her şeyi bilen bilgesi arama motorları, asansörler, ATM’ler, bilimsel çalışmalar ve bu çalışmalarda kullanılan cihazlar, buzdolabı, çamaşır makinesi, kombi, çamaşır makinesi gibi beyaz eşya grubunu oluşturan ürünlerde sıkça karşılaşılan uygulama alanları olarak göze çarpmaktadır. Hemen hemen her alanda verimli sonuçlar elde edilmesi ile artık kullanımı vazgeçilmez bir duruma gelmiş cihazlar olarak tanınmaktadır.

İş yerlerinde verimliliğin artması, firmalara karşı rekabet gücünün artması ve kalitenin artması gibi olumu sonuçların temeli otomasyon sistemlerine dayanmaktadır. Zamandan tasarruf edilerek, daha az personel ve buna karşılık daha fazla otomasyon sistemlerine dayalı ürün imalatının yapılması amaçlanmaktadır. Nitekim de endüstriyel otomasyon TAYSAD sayesinde seri ve düşük bütçe ile üretim gerçekleştirilebilmektedir. Yine birbirine bağlı olarak piyasada rekabet edebilecek potansiyele ulaşmak ve kaliteli bir hizmet sunabilme sonuçları elde edilmektedir. Otomasyon sistemleri ile az zamanda çok iş yapılması ve bu doğrultuda sistemli ve yüksek kazançlar elde edilmektedir. Makinelere aktarılan çalışma ortamı ile iş kazalarının da önüne geçilmektedir. Web sayfamızın iletişim bölümünden bize ulaşabilirsiniz.

Yorumlar

Yorum Yap