Endüstri 4.0 TAYSAD

Günümüzde sanayi alanında atılan yeni adımlara endüstri 4.0 TAYSAD projesi yani dördüncü sanayi devrimi eklenmiştir. Endüstri 4.0 sözcüğün terim anlamı tam olarak 4. Sanayi devrimidir. Bu projenin kapsamı ise Alman hükümetinin sanayi alanında atılacak her yeni adımda teknolojiden yararlanmasına teşvik etmeyi kapsar. Hem çalışan için hem de müşteriler için yenilenme süreci çok önem taşır. Taşıt Araçları Yan Sanayicileri Derneği destekli bu proje büyük amaçlarıyla dikkat çekmektedir. Endüstri 4.0 projesinin amaçları arasında teknolojiye teşvik ve sanayinin yüksek teknolojiyle gerçekleşmesini sağlamaktır. Bu sistem ile gelecekteki sanayi alanında birçok verim alınacağı tahmin edilmektedir. Çağa en hızlı ayak uydurma çabaları arasında yer alan dördüncü sanayi devriminde iş gücü azalacak ve işler teknolojinin yenilikleri ile birlikte hızlı bir şekilde gerçekleşecektir.

Dördüncü sanayi devrimi endüstri 4.0 TAYSAD etkisi ile sanayi büyük bir değer kazacak ve sanayi pazarında bu devrimi tam anlamıyla gerçekleştiren kurumlar büyük bir paya ulaşarak artıya geçeceklerdir. Bu sayede daha fazla kazanıp daha az insan gücüne gerek duyulacaktır. Daha fazla verimle yüksek yaşam kalitesine ulaşmak isteyen sanayiciler için bu proje büyük önem ve değer kazandırmaktadır. Bu sayede yapılan tahminlere göre yaklaşık 2030 yılında endüstri 4.0 projesi siber-fiziksel sistemlerin self optimizasyonu sağlanması beklenmektedir. Geleceğe yapılan bu yatırıma dördüncü sanayi devrimi adı verilmesinin nedeni ise; İlk sanayi devrimi su ve buhar gücüne dayalı bir sisteme kurulu olmuştur. Birinci sanayi devriminin yerini ikinci sanayi devrimi olan elektrik enerjisi aldı.

İkinci sanayi sistemi birinci sanayi sistemine göre çok daha gelişmiş ve fayda sağlamaktaydı. Ama proje kurulum uzmanları daha sonrasında ise üçüncü sanayi devrimi olan dijital devrim gerçekleştirerek hem müşteriyi hem de sanayi ile uğraşan yatırımcıları memnun etti. Üçüncü sanayi devriminden sonra yapılan araştırmalar ve deneyler sonucunda endüstri 4.0 TAYSAD projesi ilk olarak 2011 yılında duyuruldu. 2013 yılında ise kabul edilen bu proje nihai raporunu sunulmuştur. Bu sayede sanayi alanında büyük gelişmeler yaşanacak ve yatırımcılar bu durumdan çok memnun kalacaktır. Endüstri 4.0 TAYSAD özel istekleriniz doğrultusunda size en uygun çözümü sunacaktır. Web sayfamızın iletişim bölümünden bize ulaşabilirsiniz.

Yorumlar

Yorum Yap